Renowacja dachu z papy

Papa jest jednym z najpopularniejszych materiałów, używanych do krycia dachów. Choć jej popularność miała swój punkt kulminacyjny w latach 60. i 70. do dziś wiele dachów kryje się tym jakże wszechstronnym materiałem. Może to być kwestia jej wszechstronności – istnieje kilka rodzajów papy i każdy z nich jest odpowiedni do innego typu dachów.
Czy wiesz, że aby dach kryty papą nie sprawiał nam przykrych niespodzianek, należy sprawdzać jego stan techniczny przynajmniej raz w roku?

Kiedy konieczna jest renowacja dachu z papy?

O tym, czy dach pokryty papą wymaga jedynie naprawy, czy też konieczne jest położenie nowego pokrycia, decyduje skala uszkodzeń. W przypadku dachów płaskich sygnałem alarmowym jest z pewnością pojawienie się purchli, spowodowany niedostateczną wentylacją dachu i nagromadzeniem wilgoci. Wewnątrz purchli gromadzi się para wodna, która może powodować dalsze odkształcanie się papy i w konsekwencji spowodować konieczność wymiany całego poszycia na budynku. To przekłada się na konkretny wydatek.
Analizując stan pokrycia dachu spadzistego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pęknięcia na powierzchni pokrycia oraz przecieki. Za pojawianie się rys na dachach skośnych odpowiadają promienie UV. Rozwiązaniem może być wymiana papy na membranę, ale nie zawsze jest to możliwe. Pojedyncze pęknięcia mogą zostać naprawione przez wymianę małego fragmentu papy, ale jeśli pojawią się na całej jej powierzchni, to renowacja dachu z papy musi oznaczać jego całkowitą wymianę.

Konserwacja dachu z papy

Konserwacja dachu z papy polega na pokryciu jego powierzchni odpowiednimi preparatami. Choć jest to zależne od indywidualnych parametrów, jako zasadę można przyjąć, że pierwsze zabiegi konserwujące należy wykonać po 2-3 latach eksploatacji, a później nie rzadziej, niż co 5 lat. Dodatkowe preparaty podnoszą parametry papy i staje się ona bardziej odporna na działanie temperatur, chemikaliów z powietrza i wody czy na rozciąganie. Dzięki temu może ona spełniać współczesne standardy techniczne. Wiele dachów i stropodachów z papy kładziono 30-40 lat temu, kiedy wymagania były niższe.

Konserwacja dachu z papy — dlaczego jest tak ważna?

Brak konserwacji starego pokrycia może powodować nieszczelności, a w ich efekcie – zawilgocenia wewnątrz pomieszczeń. Usunięcie z wnętrza takich „niespodzianek” może pociągnąć za sobą dodatkowe koszty. Dzięki nowoczesnym technologiom, które stosujemy, regularna konserwacja dachów z papy zapewnia ich wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Samodzielna renowacja dachu z papy?

Samodzielna renowacja dachu z papy może stać się źródłem dodatkowych kosztów i potężnej dawki stresu. Dlaczego? Brak znajomości skomplikowanych zasad fizyki budowli może pociągnąć za sobą poważne szkody. Konsekwencją nieprzestrzegania wskazówek producentów materiałów budowlanych może być utrata gwarancji. Sporym problemem może być również wybór nieodpowiedniego pokrycia, które zwyczajnie nie spełni stawianych przed nim zadań. Samodzielna renowacja dachu z papy może być więc zdecydowanie droższa od tej, którą wykona profesjonalista.

Renowacja dachu z papy — postaw na profesjonalistę

Aby renowacja dachu pokrytego papą okazała się skuteczna i przyniosła oczekiwane efekty, warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Korzystając z naszego serwisu, możesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana rzetelnie, starannie i terminowo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy ze sprawdzonymi, najlepszymi w swoim fachu podwykonawcami i szkoleniowcami gwarantujemy najlepsze rezultaty i wieloletnią satysfakcję. Pracujemy zarówno na obiektach wielkopowierzchniowych, jak i na mniejszych. W każdym przypadku zapewniamy sprawdzone materiały i precyzyjne wykonanie.

Dzięki naszemu wsparciu unikniesz nie tylko dodatkowych kosztów, ale także… frustracji.
Aby zapewnić najwyższą jakość wykonania, starannie planujemy każdy etap prac. Zapewniamy również dokumentację fotograficzną poszczególnych etapów. Dzięki temu nasi klienci mogą śledzić postęp prac niemal na bieżąco. Gromadzimy także wszelkie dokumenty dostaw oraz kwity związane z używanymi materiałami.

Zobacz także: