Remont dachu płaskiego

Pokrycie dachu płaskiego w miarę upływu czasu traci szczelność. Dzieje się tak na skutek czynników atmosferycznych oraz naturalnego procesu starzenia się pap dachowych. Celem renowacji dachu płaskiego jest przywrócenie mu należytej funkcjonalności. Czasem wystarczy miejscowa, drobna naprawa ale kiedy uszkodzenie jest rozległe, warto się zastanowić nad remontem całego dachu.

Warto pamiętać przy tym, że wyremontowane czy nowo położone warstwy dachu powinny być nie tylko długotrwale szczelne, ale muszą również odpowiadać wymaganiom prawnym i technicznym. Aby remont dachu płaskiego przyniósł oczekiwane efekty, warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Korzystając z naszego serwisu możesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana rzetelnie, starannie i terminowo. Dopasujemy się do Twoich wymagań i charakterystyki danego obiektu. Dzięki wieloletniej praktyce i współpracy ze sprawdzonymi, najlepszymi w swoim fachu podwykonawcami i szkoleniowcami gwarantujemy najlepsze rezultaty i wieloletnią satysfakcję. Wykorzystujemy najnowsze, solidne materiały.

Oprócz remontów dachów płaskich na obiektach użytkowych specjalizujemy się także w wykonywaniu dużych dachów przemysłowych na terenie całej Polski. Remont dachu płaskiego sklepów wielkopowierzchniowych czy magazynów towarów wykonujemy z taką samą solidnością, jak remonty i inne prace przy niewielkich balkonach i tarasach. Każdy projekt rozpoczyna przegląd bieżącego stanu pokrycia. W oparciu o jego wyniki rekomendujemy Klientowi dalsze działania. Często na starszych obiektach cała izolacja termiczna wymaga wymiany, bo nie spełnia już bieżących standardów. Mamy niezbędne doświadczenie w tym zakresie, dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdemu takiemu projektowi.

W zależności od rodzaju aktualnego pokrycia dachowego, indywidualnych preferencji i parametrów, do remontów dachów płaskich wykorzystujemy m.in.:

  • membrany TPO, będące znakomitym połączeniem doskonałej szczelności, estetyki oraz wysokiej odporności na promieniowanie UV, ozon oraz pozostałe czynniki zewnętrzne. Niewielki ciężar poszycia powoduje, że jest ono znakomitym materiałem zarówno podczas renowacji jak i wykonywaniu nowych instalacji.
  • pokrycia bitumiczne (papy bitumiczne), które doskonale dostosowują się do każdego, nawet najbardziej skomplikowanego kształtu dachu. Pokrycia bitumiczne mogą być stosowane do pokrycia dachów budynków mieszkalnych, hal przemysłowych i obiektów sportowych. Doskonale nadają się też do obiektów tymczasowych.
  • membrany PCV, które doskonale uszczelniają i chronią przed wodą. Dzięki nim ocieplenie dachu będzie proste i niedrogie. Bardzo łatwe w montażu, zapewniają doskonałą ochronę przy relatywnie niskim obciążeniu konstrukcji dachowej. Mimo niewielkiej grubości, są odporne na nagłe i częste zmiany temperatur.
  • membrany EPDM, najdroższe lecz jednocześnie najtrwalsze rozwiązanie, elastyczny nawet w bardzo niskich (do -40°C) i nie „płynie” w bardzo wysokich (do 150°C) temperaturach. Są również wyjątkowo odporne na ozon i promieniowanie UV, więc nie ulegną odbarwieniu.

Wszystkie membrany dachowe mają szczelność basenową – dlatego jeżeli to techniczne wykonalne, wykonujemy próby wodne, zalewając dach wodą na kilka dni.

Zobacz także: