Membrana TPO

Membrana TPO (FPO) to odbijająca promienie UV biała membrana stosowana na dachy, tarasy, balkony czy dachy zielone. Nawet przy bardzo wysokich temperaturach nie nagrzewa się. Membranę TPO charakteryzuje bardzo wysoka szczelność i długa wytrzymałość, która zapewnia bardzo dobre właściwości tak wykonanej izolacji. Wymaga ona ułożenia na dachu tylko jednej warstwy. To wystarczy, aby zapewnić maksymalne parametry ochronne we wszystkich miejscach narażonych na działanie wilgoci. Niektóre membrany są dodatkowo zbrojone siatką poliestrową.

Membrana TPO, co ważne, nie zawiera dioksan, plastyfikatorów ani toksyn, dzięki czemu jest bardzo przyjazna środowisku.

Tego typu pokrycia cechują się dużą przewagą przy wielkopowierzchniowych dachach ze względu na bardzo szybki montaż, który dzięki wykorzystaniu komputerowo sterowanych maszyn zgrzewających na gorąco jest bardzo dokładny. Membrany tego typu mogą być zgrzewane w niższych temperaturach niż ich odpowiedniki z PVC.

Po ułożeniu warstwy, natychmiast uzyskuje się pożądane właściwości. Membrany TPO chronią przed wszelkimi typami opadów atmosferycznych, jak również przed substancjami chemicznymi pochodzenia przemysłowego, które są w nich zawarte. Są także odporne na promienie UV, przez co mają bardzo długi okres starzenia się. Gwarantują też zabezpieczenie przez przebijaniem się korzeni roślin. W kontakcie z wysokimi temperaturami mają niską palność, przez co są bezpieczne. Przy wszystkich swoich zaletach, jest to bardzo lekki materiał, więc nadaje się zarówno do izolacji wielkopowierzchniowych dachów magazynów, hal i sklepów, jak i do prywatnych zastosowań. Doskonale sprawdzi się jako daszek balkonu czy altany. Nadaje się też do zbiorników wodnych jako izolacja dna, ze względu na wysoką odporność na rozciąganie i brak aktywności chemicznej.

To także praktyczne rozwiązanie we wszystkich miejscach widocznych, które muszą cechować się estetycznym wyglądem.

Prosty układ warstw, niska cena przy szczelności basenowej spowodowały, iż membrany TPO niemal całkowicie wyparły papę na dachach przemysłowych.

Membrana TPO:

  • bierna chemicznie
  • twardsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne
  • jeszcze mniejszy spadek właściwości niż PCV
  • szczelność basenowa
  • wymaga tylko jednej cienkiej warstwy
  • kompatybilna ze styropianem
  • przy tej samej grubości jest droższa i bardziej wytrzymała od PCV
  • duża refleksyjność promieni UV
  • niska waga, duża giętkość, bardzo duże rolki (nawet 3 m szerokości)

Sposób łączenia:

  • łączenie mechaniczne

montaż membrany pcv tpo

Zobacz także: