Membrana PCV

Membrana PCV stosowana jest głównie na dachy wielkopowierzchniowe, ale także na tarasy, balkony czy dachy zielone. Membranę PCV charakteryzuje bardzo wysoka szczelność i odporność na UV, która zapewnia bardzo dobre właściwości tak wykonanej izolacji. Membrana uzyskuje pożądaną szczelność już przy położeniu jednej warstwy. Stosunkowo niewielka grubość w porównaniu do papy pokazuje, o ile jest to lepszy materiał niż rozwiązania tradycyjne.

Materiały cechujące się dużą przewagą przy wielkopowierzchniowych dachach ze względu na bardzo szybki montaż, który dzięki wykorzystaniu komputerowo sterowanych maszyn zgrzewających jest bardzo dokładny. Membrana PCV jest dostarczana do montażu w rolkach. Natychmiast po montażu uzyskuje ona pełnię swoich właściwości, co stanowi dużą zaletę w porównaniu z papą.

Co ważne, membrana PCV jest odporna nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, ale i na substancje chemiczne, obecne w powietrzu czy deszczu. Nie ulega ona także odbarwieniom pod wpływem promieni UV.

Kolejny, ważny atut to bezpieczeństwo. Membranę PCV cechuje niepalność potwierdzona odpowiednimi atestami. Jest jednocześnie paro przepuszczalna, nie chłonie wilgoci, szybko wysycha po opadach deszczy więc można ją montować nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Przy swoich wyśmienitych parametrach, membrana PCV daje duże możliwości konfiguracji pod kątem konkretnego klienta. Może być wykonana w wersji przezroczystej, dla miejsc, w których szczególnie ważny jest dopływ naturalnego światła, a także w konkretnym kolorze. Nie wpływa to na jej jakość i parametry.

Prosty układ warstw, niska cena przy szczelności basenowej spowodowały, iż membrany PCV całkowicie wyparły papę na dachach przemysłowych. Stopniowo przekonują się do nich także właściciele domów i mieszkań. Są używane zarówno na dachach hal produkcyjnych, magazynów, jak i sklepów wielkopowierzchniowych. Wszędzie tam, gdzie liczy się czas położenia warstwy, ale zarazem jakość materiału, membrany PCV są wybierane jako solidne i praktyczne rozwiązanie. Dają w efekcie jednolita, trwałą i estetyczną warstwę izolującą i chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi. Zarazem są bardzo proste w dopasowaniu do potrzeb danego miejsca.

Membrana PCV:

  • aktywna chemicznie,
  • dużo wolniej traci swoje właściwości niż papa,
  • szczelność basenowa,
  • system jednowarstwowy,
  • przy niektórych podłożach jak styropian czy stara papa wymaga warstwy oddzielającej,
  • niska cena,
  • niska waga, duża giętkość, duże wymiary rolek.

Sposób łączenia:

  • łączenie mechaniczne.

montaż membrany pcv tpo

Zobacz także: